Wiadomości Galeria

14-03-2018

Angel Stradom, nowy projekt przy ul. Stradomskiej

Angel Poland Group buduje hotel i apartamenty Angel Stradom przy ul. Stradomskiej 12-14.

W nieodległym sąsiedztwie Wawelu powstaje 5-gwiazdkowy hotel ze 125 pokojami, spa oraz 134 luksusowe apartamenty w ramach projektu Angel Stradom. Ponadto w tutejszym dawnym kościele powstanie restauracja.

  • Hotel '12/14 Stradom House' dołączy do Autograph Collection Hotels, lifestylowej marki należącej do Marriott International, największej firmy hotelarskiej na świecie. Będzie przy tym pierwszym obiektem tej ekskluzywnej linii w Polsce - informuje Małgorzata Nowosielska, dyrektor marketingu Angel Poland Group.

Inwestycja obejmuje kamienicę przy ul. Stradomskiej, której historia sięga XIV wieku. Na przestrzeni lat w budynku mieściły się m.in.: szpital, urząd celny i siedziba dowództwa wojskowego, a na jej tyłach – istniejący do dziś – barokowy kościół św. Jadwigi.

Krakowski Autograph ma się wyróżniać m.in. - jak reklamuje inwestor - „jedną z najlepszych restauracji w Krakowie”, z wysokim na 9 metrów barem w dawnym kościele.

Elementem inwestycji ma być też ogród o powierzchni 6 tys. mkw., ze zróżnicowaną zielenią, m.in. zioła i drzewa owocowe.

Ron Ben Shachar, współwłaściciel Angel Poland Group, tak tłumaczy ideę inwestycji: - Każdy nasz projekt ma przynieść korzyści miastu w którym powstaje. To poprawa jakości otoczenia, ale też codziennego życia mieszkańców.

źródło: krakow.naszemiasto.p